Jeleniogórski Budżet Obywatelski 2025

Szczegóły Projektu

Nazwa projektu:

Rodzinka.JG vol. 4

Typ projektu:

SPOŁECZNY - do 200 000 zł brutto

Dokładny adres:

teren miasta Jeleniej Góry

Nr działki:

026101_1.0028.AR_59.20/2, 026101_1.0018.137, 026101_1.0032.296

Skrócony opis projektu:

Wyjątkowa propozycja dla całych jeleniogórskich Rodzin. Projekt naszpikowany fachową wiedzą, doświadczeniem w pracy z dziećmi i dorosłymi, mający na celu promowanie Rodziny jako podstawowej jednostki społecznej. Nadrzędnym celem projektu jest aktywizacja jeleniogórskich rodzin do wspólnego spędzania czasu. Proponujemy rodzinne wyjścia na wydarzenia kulturalne, wycieczki, spotkania rekreacyjno-sportowe, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty dla rodziców i opiekunów.

Pełny opis projektu:

Projekt zakłada wspieranie jeleniogórskich Rodzin wielopłaszczyznowo. Nadrzędnym celem jest promowanie rodziny jako podstawowej jednostki społecznej, która wprowadza w świat, uczy i kształtuje kolejne pokolenia. Projekt ma pomóc rodzicom zrozumieć zawiły świat emocji i uczuć własnych dzieci, nawiązać silniejsze relacje, wspierać rodziny w codziennych obowiązkach, wyrównać szanse na lepszy start. W projekcie zostały ujęte następujący bloki, które będą realizować wymienione wyżej cele: “Mama-kawka” - blok skupiający się na spotkaniach mam z dziećmi w różnym wieku przy przysłowiowej kawce. Spotkania będą miały charakter cykliczny, na każdym będą pogadanki specjalisty (m.in. psychologa, naurologopedy, dietetyka, doradcy laktacyjnego, fizjoterapeuty). Dzięki takim spotkaniom młode mamy nie będą wykluczane z życia społecznego, a w towarzystwie własnego bobasa będą mogły zaczerpnąć fachowej wiedzy z zakresu, który ją interesuje. “Aktywnie Razem” - szereg zajęć, które mają na celu zachęcenie rodzin do aktywnego spędzania czasu razem z dziećmi na terenie miasta. “Z Rodziną najlepiej” - czyli wycieczki turystyczno-krajoznawcze dla całych rodzin, wspierające zacieśnianie więzi rodzinnych. “Kulturalnie razem” to wyjścia do teatru, kina czy filharmonii. Ta część projektu ma na celu zwiększenie dostępności do wydarzeń kulturalnych, tworzenia wspólnot, a nade wszystko promowanie miejscowej kultury i sztuki. “Warsztaty dla mieszkańców”: różnorodne warsztaty tematyczne: odpowiadające na potrzeby mieszkańców. “Chce być blisko” - warsztaty z chustonoszenia, które będą odbywać się pod okiem certyfikowanych doradczyń i skierowane dla kobiet w ciąży, świeżo upieczonych rodziców oraz dziadków. W tym bloku znajduje się również wypożyczalnia nosideł miękkich i chust, która jest jedyną w promieniu 100 km. “Tata i ja”: z nocowaniem dla ojców i dzieci, ma na celu wzmocnienie więzi emocjonalnych i budowanie poprawnych relacji ojciec-dziecko.

Zestawienie kosztów:

1."Mama-kawka", czyli integracyjne spotkania dla mam z dziećmi wraz z pogadankami specjalistów15 000.00 zł
2.“Aktywnie Razem” - aktywne spędzanie czasu dla całych rodzin9 700.00 zł
3.“Z Rodziną najlepiej”- czyli wycieczki turystyczno-krajoznawcze dla całych rodzin65 000.00 zł
4.“Kulturalnie razem” - wyjścia do teatru, kina czy filharmonii17 500.00 zł
5."Rodzinne warsztaty" - warsztaty tematyczne odpowiadające na potrzeby mieszkańców, skierowane do dzieci i/lub rodziców34 800.00 zł
6.“Chce być blisko” - warsztaty z chustonoszenia oraz wypożyczalnia chust i nosideł miękkich15 000.00 zł
7.“Tata i ja” - zajęcia i warsztaty dla ojców z dziećmi23 000.00 zł
8.Koszty administracyjne20 000.00 zł

Szacowany całkowity koszt: 200 000.00 zł

Dodatkowe załączniki (o ile zostały dodane przez Wnioskodawców):

Wersja PDF projektu:

Pobierz projekt w wersji PDF

OCENA FORMALNA: POZYTYWNA

Lokalizacja na mapie: