Jeleniogórski Budżet Obywatelski 2025

Szczegóły Projektu

Nazwa projektu:

Doposażenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w kolejne specjalistyczne urządzenia, które będą służyły sportowcom i mieszkańcom Jeleniej Góry:

Typ projektu:

OŚWIATOWY - od 30 000 do 500 000 zł brutto

Dokładny adres:

Jelenia Góra, ul. Bronka Czecha 14

Nr działki:

161/2

Skrócony opis projektu:

Doposażenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w kolejne specjalistyczne urządzenia, które będą służyły sportowcom i mieszkańcom Jeleniej Góry: 1. "Treningowa wieżyczka startowa" -dwukierunkowa wieżyczka przeznaczona do treningu startu saneczkarzy na sankorolkach. Konstrukcja (drewniano - kompozytowa lub metalowo-kompozytowa) o długości 58 m i szerokości 3 m, z platformami startowymi po obu stronach toru. Składająca się z elementów : platforma start/meta - 20 m odcinek startowy ze spadkiem 15% - 10 m odcinek poziomy - 20 m odcinek wybiegu z podjazdem 10% - platforma meta/start. 3. Zakup armatki śnieżna, która pozwoli w okresie zimowym wydłużyć okres śnieżny /trasy biegowe, stoczki saneczkowe i mini skocznie narciarskie.

Pełny opis projektu:

Międzyszkolny Klub Sportowy Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra od wielu lat współpracuje ze Szkołą Podstawową Nr 15 w Jeleniej Górze w zakresie szkolenia sportowego dzieci i młodzieży, wyposażenia w sprzęt sportowy do trzech sekcji sportów zimowych Klubu, organizacji imprez sportowych: Mistrzostw Jeleniej Góry w biegach na nartorolkach, hulajnodze i na łyżworolkach, w biathlonie letnim i na sankorolkach. W ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024 Klub by sprostać oczekiwaniom społecznym podejmuje działania z zakresu doposażenia obiektu Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w kolejne specjalistyczne urządzenia, które będą służyły mieszkańcom Jeleniej Góry: 1. "Treningowa wieżyczka startowa" -dwukierunkowa wieżyczka przeznaczona do treningu startu saneczkarzy na sankorolkach. Konstrukcja (drewniano - kompozytowa lub metalowo-kompozytowa) o długości 58 m i szerokości 3 m, z platformami startowymi po obu stronach toru. Składająca się z elementów : platforma start/meta - 20 m odcinek startowy ze spadkiem 15% - 10 m odcinek poziomy - 20 m odcinek wybiegu z podjazdem 10% - platforma meta/start. Saneczkarze będą mogli ćwiczyć elementy startu (wyjście z uchwytów startowych, wiosełkowanie, przejście do pozycji leżącej ), które mają bardzo ważny wpływ na osiągnięcie wyniku końcowego ślizgu. W okręgu jeleniogórskim, aktualnie mamy zawodników przygotowujących się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, Pucharu Świata seniorów i juniorów, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz dzieci, które rozpoczynają przygodę z saneczkarstwem. Obiekt ten dałby możliwość nauki i doskonalenia techniki przybliżając zawodników do sukcesu sportowego jak i umożliwiłby turystom spróbowania letniego zjazdu na sankorolkach jako rekreacyjnej atrakcji. Zakup armatki śnieżna, która pozwoli w okresie zimowym wydłużyć okres śnieżny /trasy biegowe, stoczki saneczkowe i mini skocznie narciarskie. Obiekt TCTA wyposażony jest w zbiornik wody deszczowej o wydajności 8000 m sześciennych oraz w zabezpieczenie energetyczne /typu siła/. w roku 2024 dodatkowo zostanie zamontowany kolejny zbiornik wody na 8000 m sześciennych. Jednocześnie poczynimy starania zamontowania Fotowoltaiki, która zabezpieczy obiekt w energię elektryczną do sezonowego dośnieżania obiektu.

Zestawienie kosztów:

1.wieżyczka startowa - zaprojektuj i wykonaj350 000.00 zł
2.Zakup armatki śnieżnej150 000.00 zł

Szacowany całkowity koszt: 500 000.00 zł

Dodatkowe załączniki (o ile zostały dodane przez Wnioskodawców):

Wersja PDF projektu:

Pobierz projekt w wersji PDF

OCENA FORMALNA: POZYTYWNA

Lokalizacja na mapie: