Jeleniogórski Budżet Obywatelski 2025

Szczegóły Projektu

Nazwa projektu:

Osiedlowe Centrum Rekreacji Sportowej

Typ projektu:

INWESTYCYJNY - od 30 000 do 500 000 zł brutto

Dokładny adres:

Jelenia Góra, plac między budynkami Różyckiego 10 a Różyckiego 14

Nr działki:

163

Skrócony opis projektu:

Zadanie polega na wybudowaniu, na niezagospodarowanej części działki 163, miejsca do spędzania wolnego czasu przede wszystkim przez seniorów, ale także przez pozostałych mieszkańców Jeleniej Góry: dorosłych, rodziców z dziećmi, młodzieży i osób z niepełnosprawnościami. Zamontujemy stoliki do gry w szachy (warcaby i inne gry stolikowe), boiska (kręgi) do gry w kości plenerowe (yetzzy), na dużym, wyrównanym i obsianym trawą placu będzie można grać w ringo, badmintona, molkky, serso i inne. Zamontujemy wiaty, gdzie zawodnicy, także z bulodromu wybudowanego obok, bedą mogli schronić się przed słońcem i deszczem. Ustawione zostaną ławki, a część terenu zostanie obsadzona krzewami i kwiatami, co pozwoli miło spędzać czas dorosłym, dzieciom, ale i rodzicom z małymi dziećmi.

Pełny opis projektu:

Część działki 163, którą obejmuje projekt, jest jedynym niezagospodarowanym obszarem między Promedem , a budynkiem przy ul. Różyckiego 14. Chciałabym, aby zagospodarować ten teren w sposób nawiązujący do istniejącego placu zabaw dla dzieci, mini siłowni plenerowej, bulodromu i sąsiadujących z tą działką terenów JSM. Na bulodromie grają osoby prywatne, ale są także organizowane turnieje wojewódzkie (Dolnośląska Spartakiada Rekreacyjna TKKF - petanka i molkky, Ty też potrafisz - Wojewódzki turniej dla osób z niepełnosprawnościami) oraz turnieje i zajęcia dla mieszkańców Jeleniej Góry i okolic (Czwartki z Petanką i Molkky, Jeleniogórska Liga Molkky, Jeleniogórska Liga Petanki). Chciałabym, aby osoby przyjeżdżające do Jeleniej Góry widziały spójny projekt terenu, będący wizytówką Miasta. W ramach projektu trzeba: - rozebrać stare, nieużyteczne, asfaltowe boisko, - wyrównać grunt rodzimy, - wybudować chodnik z kostki brukowej, - wylać fundamenty oraz zakupić i ustawić kontenery (magazynowy na sprzęt i magazynowo-biurowy z WC), - obsiać teren trawą, - ustawić kręgi betonowe z utwardzonym wnętrzem - 2 szt., - zakupić: 2 stoły do gry w szachy, 4 ławki, 5 betonowych koszy na śmieci z wkładem, 3 wiaty ze stołami i ławkami, tablicę informacyjną - obsadzić część działki krzewami i kwiatami. Zależy mi, aby kontenery były ładne, wkomponowane w otoczenie, a obsadzenie ich dodatkowo roślinami kwitnącymi i zimozielonymi sprawi, że mieszkańcy ul. Szymanowskiego będą mieli ładny widok za oknami. Kontenery będą przeznaczone do przechowywania dużego sprzętu (namioty, ławki, stoły, krzesła, parasole, podium i inne) oraz małego sprzętu takiego jak zestawy do gry w petankę, molkky, inne gry plenerowe, banery, winndery i pozostały sprzęt do realizacji zadań dla mieszkańców Jeleniej Góry. W jednym z kontenerów będzie WC co jest bardzo istotne podczas prowadzenia zajęć szczególnie dla seniorów. Kontenery nie muszą być tzw całoroczne (ocieplane), ale powinny mieć wymiary przynajmniej 8m x 3m. Projekt nie będzie generował dodatkowych kosztów z Miasta.

Zestawienie kosztów:

1.Koszt budowy wg kosztorysu372 679.80 zł
2.Przygotowanie dokumentacji, nadzór i inne koszty77 320.20 zł

Szacowany całkowity koszt: 450 000.00 zł

Dodatkowe załączniki (o ile zostały dodane przez Wnioskodawców):

Wersja PDF projektu:

Pobierz projekt w wersji PDF

OCENA FORMALNA: POZYTYWNA

OCENA MERYTORYCZNA: NEGATYWNA

UWAGI: Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych przy ulicy Grunwaldzkiej i na osiedlu Zabobrze w Jeleniej Górze. Uchwała Nr 510.LVI.2014 Rady Miejskiej Jeleniej Góry z dnia 10 czerwca 2014 r. Inwestycja może być realizowana w granicach terenu 13.2 ZP - przeznaczenie terenu:a) podstawowe - zieleń urządzona,b) uzupełniające:sport i rekreacje, ciagi piesze i rowerowe, infrastruktura techniczna. Sport i rekreacja wyłącznie jako terenowe urządzenia sportowe. Plan nie dopuszcza budowy obiektów typu wiaty czy kontenery.

Lokalizacja na mapie: