Jeleniogórski Budżet Obywatelski 2023

Szczegóły Projektu

Nazwa projektu:

Psi Park nad Bobrem

Typ projektu:

TWARDY - tzw. inwestycyjny ( od 10 000 do: 500 000 zł brutto )

Dokładny adres:

teren zielony przy przejeździe kolejowym "Jelenia Góra Zabobrze", między Aleją Jana Pawła II a rzeką Bóbr, obok "Beach Baru nad Bobrem"

Nr działki:

działka numer 13/1 w obrębie 0028 w Jeleniej Górze.

Skrócony opis projektu:

Psi Park nad Bobrem to propozycja dla mieszkańców dzielnicy Zabobrze oraz całego terenu miasta Jelenia Góra, a także turystów. Psi Park będzie ogrodzonym terenem, na którym właściciele psów będą mogli spuścić zwierzęta ze smyczy, bez obawy o bezpieczeństwo czworonogów, a dzięki wyposażeniu w ławki drewniane ze stołami, odpocząć na łonie natury.

Pełny opis projektu:

Teren w obrębie 0028 w Jeleniej Górze, działka 13/1, to miejsce porośnięte trawą, która w okresie letnik, ze względu na intensywny wzrost, uniemożliwia korzystanie z niego. Spotykają się tam właściciele psów, którzy często puszczają je "wolno". Czworonogi potrzebują dużo ruchu, a na terenie blokowiska nie jest możliwe zapewnienie im odpowiednich warunków do biegania. Na terenie przy rzece Bóbr mieszkańcy wyrzucają odpady, takie jak szklane butelki, puszki, pozostałości jedzenia. Stwarza to zagrożenie, zarówno dla zwierząt, jak i ludzi. Psy, wbiegając na porozbijane szkło, kaleczą łapy, jedzą pozostawione przez mieszkańców resztki jedzenia, przez co mają problemy zdrowotne. Spacerujący Promenadą Bobru narzekają także na fakt, że psy, które nie są zapięte na smycz, podbiegają do nich. Stworzenie na tym terenie zamkniętego wybiegu dla psów wyeliminowałoby te zachowania. Właściciele mieliby swoje zwierzęta pod kontrolą. Dzięki postawieniu śmietników, mieliby gdzie wyrzucać nieczystości po swoich psach, co również podniosłoby walory estetyczne tego pięknego terenu. Aby zrealizować projekt, należałoby wykonać ogrodzenie o długości około 230 metrów bieżących. Powierzchnia parku stanowiłaby około 3200 metrów kwadratowych. Dodatkowo zostałyby zamontowane dwie ławy drewniane z siedziskami oraz wiata aluminiowa, która chroniłaby odwiedzających przed deszczem. Koszty stałe utrzymania tego miejsca to systematyczne koszenie trawy oraz wywóz śmieci. Psi Park to idealne miejsce do socjalizacji psów oraz tresowania psów, a także odseparowania osobników lękliwych, agresywnych bądź suk w okresie cieczki. . Będzie to miejsce przyjazne dla obecnych oraz przyszłych właścicieli czworonogów. Odwiedzający będą mieli możliwość wymiany doświadczeń, rozmowy, miłego spędzenia czasu w towarzystwie ludzi o podobnych zamiłowaniach.

Zestawienie kosztów:

1.Ogrodzenie panelowe z siatki z montażem - około 230mb razy 200 zł46 000.00 zł
2.Stół drewniany piknikowy z ławkami - 2 sztuki razy 2000 zł4 000.00 zł
3.Śmietnik na odpady700.00 zł
4.Śmietnik na psie odpady1 000.00 zł
5.Zadaszona wiata15 000.00 zł
6.Furtka wejściowa do ogrodzenia - 2 sztuki razy 1300 zł2 600.00 zł

Szacowany całkowity koszt: 69 300.00 zł

Dodatkowe załączniki (o ile zostały dodane przez Wnioskodawców):

Załącznik: psi park 1.jpg

Załącznik: psi park 2.jpg

Załącznik: psi park zdjęcie.jpg

Załącznik: psi park zdjęcie 2.jpg

Załącznik: psi park zdjęcie 3.jpg

Wersja PDF projektu:

Pobierz projekt w wersji PDF

OCENA FORMALNA: POZYTYWNA

OCENA MERYTORYCZNA: POZYTYWNA

Lokalizacja na mapie: