Jeleniogórski Budżet Obywatelski 2025

Szczegóły Projektu

Nazwa projektu:

ŚWIĘTO ULICY WIŁKOMIRSKIEGO - PIKNIK RODZINNY

Typ projektu:

SPOŁECZNY - do 200 000 zł brutto

Dokładny adres:

Teren rekreacyjny przy ul. A. Wiłkomirskiego w Jeleniej Górze

Nr działki:

identyfikator działki: 026101_1.0060.AR_33.1/56

Skrócony opis projektu:

„Święto ulicy Wiłkomirskiego” - Piknik Rodzinny zostanie zorganizowany w związku z przypadającą w 2025 roku - 75 rocznicą śmierci Alfreda Wiłkomirskiego - polskiego skrzypka, dyrygenta, pedagoga i działacza muzycznego – patrona jednej z ulic dzielnicy Zabobrze w Jeleniej Górze. Realizacja projektu odbędzie się w przestrzeni ogólnodostępnej dla wszystkich (bez względu na wiek) mieszkańców osiedla i miasta Jeleniej Góry, na terenie rekreacyjnym przy ul. Wiłkomirskiego. Piknik – Święto, będzie okazją do integracji mieszkańców, kreowania możliwości wspólnego spędzania czasu , tworzenia więzi społecznych, promowania aktywnego trybu życia i rozwoju artystycznego. W programie przewidziano warsztaty artystyczne, w tym: muzyczne, plastyczne, taneczne, fotograficzne oraz gry i zabawy, konkursy, koncerty, a także wspólne biesiadowanie. Przewidziano odsłonięcie pamiątkowego Jelonka Jeleniogórskiego, który zostanie zamontowany na placu zabaw terenu rekreacyjnego przy ul. Wiłkomirskiego.

Pełny opis projektu:

Piknik ma na celu integrację dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych – jest otwarty dla wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry i ma zachęcić do wspólnej zabawy, integracji – zacieśnienia więzi społecznych naszego miasta. Mieszkańcy będą mieli okazję rozwinąć swoje pasje artystyczne – poprzez uczestniczenie w różnych mniejszych i większych koncertach, konkursach i warsztatach związanych między innymi z muzyką, fotografią i tańcem. W programie odbędą się: warsztaty muzyczne, tańca nowoczesnego oraz zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży. Wspólne muzykowanie zakończy się pokazem na scenie głównej – profesjonalni muzycy zagrają z amatorami, którzy będą grać na prostych instrumentach. Młodzi uczestniczy zajęć będą mieli także okazję do zaprezentowania nabytych umiejętności tanecznych. Dla dorosłych proponujemy zajęcia fotograficzne oraz naukę tanga argentyńskiego. Podczas Pikniku odbędą się quizy muzyczne dla dzieci i dorosłych – typu „Jaka to melodia” – poważna oraz niepoważna, a także konkurs wiedzy o Alfredzie Wiłkomirskim i jego rodzinie, w celu zapoznania mieszkańców Jeleniej Góry z wiedzą o kompozytorze. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. W trakcie imprezy odbędzie się kilka mini koncertów muzyki klasycznej, krótkie występy wokalne mieszkańców i koncert muzyki rozrywkowej. Dla najmłodszych dzieci zostanie przygotowana strefa zabaw i animacji. Przewidziano również bezpłatny poczęstunek (np. słodkie wypieki) - wspólne biesiadowanie sprzyjające nawiązywaniu nowych kontaktów. Dostępna będzie również płatna strefa gastronomiczna. Finałem imprezy będzie odsłonięcie pamiątkowego Jelonka Jeleniogórskiego (np. muzykującego na skrzypcach lub innego zgodnego z oczekiwaniami mieszkańców – wyrażonymi w głosowaniu w zorganizowanym wcześniej plebiscycie) oraz koncert muzyki rozrywkowej. Wszystko to ma być okazją do wspólnie przeżywanej radości, edukacji przez zabawę, odkrywania zainteresowań – rozbudzania nowych pasji. Chcemy by lekka i przyjemna atmosfera łączyła nie tylko te same grupy wiekowe, ale i całe pokolenia.

Zestawienie kosztów:

1.Warsztaty artystyczne21 000.00 zł
2.Konkursy i quizy z nagrodami oraz strefa zabaw i animacji, fotobudka19 000.00 zł
3.Koncerty45 000.00 zł
4.Bezpłatna gastronomia21 000.00 zł
5.Jeleniogórski Jelonek - projekt, wykonanie oraz montaż19 000.00 zł
6.Logistyka - w tym między innymi: prowadzenie Pikniku, materiały promujące, wynajem sceny i nagłośnienia, namioty, stoły, ławki, toi-toi, zaiks, sprzątanie i inne. logistyczno - organizacyjne.60 000.00 zł
7.Obsługa administracyjna, organizacyjna i księgowa15 000.00 zł

Szacowany całkowity koszt: 200 000.00 zł

Dodatkowe załączniki (o ile zostały dodane przez Wnioskodawców):

Wersja PDF projektu:

Pobierz projekt w wersji PDF

OCENA FORMALNA: POZYTYWNA

Lokalizacja na mapie: