Jeleniogórski Budżet Obywatelski 2025

Szczegóły Projektu

Nazwa projektu:

Piękne Cieplice

Typ projektu:

ZIELONY - do 250 000 zł brutto

Dokładny adres:

Plac Piastowski 7/3 Jelenia Góra, Bulwar Schaffgotschów 59/12

Nr działki:

1.Plac Piastowski Cieplice 5 (Obręb 005) arkusz mapy 2. Bulwar Schaffgotschów - tężnie nad rzeką Kamienną 59/12 obręb 005 - Cieplice 5 arkusz mapy 1 , własność Skarb Państwa, użytkowanie wieczyste gmina Jelenia Góra

Skrócony opis projektu:

"Piękne Cieplice " to zadbane i ukwiecone uzdrowisko. Projekt polega na zleceniu firmie specjalistycznej wykonania trwałych nasadzenia krzewów całorocznych uzupełnianych kwiatami sezonowymi. Firma zostanie wyłoniona na podstawie najlepszej oferty składającej się z graficznej koncepcji wykonania wraz z opisem i kosztem nasadzenia roślin na 4 trawnikach przed Pałacem Schaffgotschów około 345 m kw. oraz na Bulwarze Schaffgotschów około 272m kw.

Pełny opis projektu:

Projekt " Piękne Cieplice" polegał będzie na wykonaniu trwałych nasadzeń krzewów w dóch lokalizacjach, na Placu Piastowskim oraz przy tężniach na Bulwarze Schaffgotschów. Obecne trawniki nie cieszą mieszkańców . W czasach świetności Uzdrowiska Cieplice Plac Piastowski wypełniały kwiaty z oranżerii, dzisiaj Uzdrowisko nie poczuwa się do partycypacji w estetyce miejsca, zniknęły piękne stare krzewy rododendronów i rzeźby cieplickiej Grupy Synteza. Mieszkańcom Cieplic bardzo zależy na upiększeniu centrum miasta. Poprawa estetyki jest tym bardziej konieczna, że niebawem rozpoczną się prace na Placu Kombatantów, na którym planowane są nowe nasadzenia i Plac Piastowski będzie wyglądał jeszcze bardziej smutno. Znajdujące się przed pałacem 4 trawniki lekko opadające w kierunku środka Placu Piastowskiego proszą się o urozmaicone wielkością stałe nasadzenia krzewów (np. kosodrzewina, jałowce, berberysy, azalie,kloniki, róże),których barwy będą zmieniały się wraz z porami roku. Kolorytu będą dodawały kwiaty sezonowe, od tulipanów po chryzantemy. Na Placu Piastowskim przed pałacem znajdują się 4 niewielkie skwerki obramowane krawężnikami z granitu o łącznej powierzchni około 345m. Projekt "Piękne Cieplice" polega na przygotowaniu koncepcji - plansz z grafiką nasadzeń z niewysokich krzewów i zaplanowania niewielkiego miejsca na każdym z czterech klombów na kwiaty sezonowe. Podobnie dla Bulwaru Schaffgotschów , który ma kilka skwerków do zagospodarowania . Najprostsze i najbardziej efektowne w tym miejscu wydaje się nasadzenie róż z lawendowymi obrzeżami lub innymi kwiatami, każdy ze skwerków może mieć inny kolor . Bulwar jest miejscem nasłonecznionym, te piękne pachnące kwiaty dawać będą radość mieszkańcom i turystom. Oferty na wykonanie: powinny składać się z plansz z koncepcją oraz części opisowej. W części opisowej oferty należy wyszczególnić typy roślin wraz z krótkim opisem i ilością roślin. Obie lokalizacje przed wykonaniem nasadzeń wymagają wymiany podłoża.

Zestawienie kosztów:

1.345 m. kw powierzchni x 185 zł koszt nasadzeń Plac Piastowski63 825.00 zł
2.272m kw. powierzchni x 185 zł koszt nasadzeń Bulwar Schafgotschów50 320.00 zł
3.graficzna koncepcja nasadzeń - plansze2 000.00 zł

Szacowany całkowity koszt: 116 145.00 zł

Dodatkowe załączniki (o ile zostały dodane przez Wnioskodawców):

Wersja PDF projektu:

Pobierz projekt w wersji PDF

OCENA FORMALNA: POZYTYWNA

Lokalizacja na mapie: