Jeleniogórski Budżet Obywatelski 2023

Szczegóły Projektu

Nazwa projektu:

Pierwsze otwarte mistrzostwa Jeleniej Góry młodzieży i dorosłych w Triathlonie

Typ projektu:

MIĘKKI - tzw. nieinwestycyjny ( do: 150 000 zł brutto )

Dokładny adres:

teren miasta Jelenia Góra

Nr działki:

basen miejski ul. Sudecka 59, stadion miejski ul. Złotnicza 12, ścieżki rowerowe i piesze na terenie miasta Jelenia Góra

Skrócony opis projektu:

Przedmiotem projektu jest organizacja zawodów triathlonowych jako "Pierwszych otwartych mistrzostw Jeleniej Góry młodzieży, dorosłych i seniorów w Triathlonie". Zawody dla dwóch grup zawodników: młodzież - 14-17 lat, oraz dorośli - 18-108 lat. Ilość uczestników w każdej grupie do 100 osób. Kolejność konkurencji: pływanie - rower - bieg. Start zawodów oraz strefa zmiany pływanie-rower na basenie miejskim przy ul. Sudeckiej, meta zawodów oraz strefa zmiany rower-bieg na stadionie przy ul. Złotniczej. Trasa rowerowa i biegowa na terenie miasta po istniejących ścieżkach i trasach rowerowych.

Pełny opis projektu:

Triathlon to połączenie najbardziej popularnych i dostępnych aktywności sportowych. Pływanie, jazda na rowerze oraz bieganie może być uprawiane niezależnie od wieku, stopnia zaawansowania, miejsca zamieszkania czy zasobności portfela. Ideą projektu jest, aby w zawodach młodzieży wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół ponadpodstawowych z Jeleniej Góry zarówno w grupie chłopców jak i dziewcząt. W zawodach dla dorosłych i seniorów pierwszeństwo uczestnictwa miałyby osoby zamieszkałe w Jeleniej Górze. Konkurencje zaplanowane są na obiektach sportowych Jeleniej Góry (basen otwarty przy ul. Sudeckiej, stadion ul. Złotnicza) oraz ścieżkach i trasach rowerowych na terenie centrum miasta i Zabobrza. Dystans dla młodzieży to: pływanie 200m, rower 10km, bieg 2,5km. Dystans dla dorosłych: pływanie 400m, rower 20km, bieg 5km. Udział w zawodach na dowolnym typie roweru, w dowolnym stroju kąpielowym. Celem projektu jest propagowanie wśród młodzieży, dorosłych i seniorów zdrowego trybu życia poprzez najprostsze aktywności fizyczne i rekreacyjne uprawianie dyscyplin, które nie wymagają specjalistycznego sprzętu czy nakładów finansowych oraz ukazanie możliwości jakie daje obecna infrastruktura miejska do jazdy na rowerze czy biegania. Każdy z nas biega, jeździe na rowerze czy pływa, istotne, aby robić to regularnie, a aspekt rywalizacji w zawodach dodaje nam motywacji. Dla młodzieży w naszym mieście byłaby to atrakcyjna rywalizacja indywidualna i drużynowa na zakończenie roku szkolnego, której nie było do tej pory w Jeleniej Górze. Zawody z profesjonalnym pomiarem czasu oraz aplikacją do zapisów i rejestracji zawodników. Dla zawodów młodzieżowych byłaby prowadzona klasyfikacja drużynowa szkół. Każdy z uczestników, który ukończy zawody otrzymuje pamiątkowy medal „finishera” z symboliką miasta. Zwycięzcy zawodów w grupie młodzieżowej (oddzielnie klasyfikacja indywidualna i drużynowa) i dorosłych otrzymują tytuł „Mistrza Jeleniej Góry w Triathlonie”. Dla zawodników, którzy staną na podium pamiątkowe medale i sportowe nagrody rzeczowe. Dodatkową atrakcją imprezy jest fakt, że trasy są zlokalizowane w centrum miasta oraz w dzielnicy Zabobrze, co w naturalny sposób spowoduje zainteresowanie mieszkańców i stworzy klimat imprezy. Trasy będą poprowadzone w taki sposób, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu drogowym – wykorzystanie w maksymalnym stopniu powstałych w ostatnich latach tras i ścieżek rowerowych na terenie Jeleniej Góry, tym samym promocja tych miejsc i ukazanie młodzieży i dorosłym możliwości poruszania się bezpiecznie na rowerze/biegając w naszym mieście. Maksymalna Ilość uczestników: grupa młodzieżowa - do 100 osób, grupa dla dorosłych - do 100 osób. Impreza będzie miała opracowany szczegółowy regulamin.

Zestawienie kosztów:

1.Pomiar czasu, rejestracja zawodników, dostęp do aplikacji6 200.00 zł
2.Wynajęcie obiektów sportowych7 600.00 zł
3.Medale i nagrody9 000.00 zł
4.Zabezpieczenie trasy i obsługa zawodów,9 900.00 zł
5.Zabezpieczenie medyczne2 700.00 zł
6.Bufet na trasie dla zawodników1 600.00 zł
7.Mapy, promocja imprezy, plakaty,2 900.00 zł

Szacowany całkowity koszt: 39 900.00 zł

Dodatkowe załączniki (o ile zostały dodane przez Wnioskodawców):

Wersja PDF projektu:

Pobierz projekt w wersji PDF

OCENA FORMALNA: NEGATYWNA

UWAGI: Brak wymaganego minimalnego poparcia.

Lokalizacja na mapie: