Jeleniogórski Budżet Obywatelski 2025

Szczegóły Projektu

Nazwa projektu:

Polskie Perełki - tanie wycieczki dla mieszkańców Jeleniej Góry

Typ projektu:

SPOŁECZNY - do 200 000 zł brutto

Dokładny adres:

Z projektu będą mogli skorzystać mieszkańcy z całego terenu Jeleniej Góry, a zadanie będzie realizowane na Dolnym Śląsku oraz w innych rejonach Polski

Nr działki:

Nie dotyczy

Skrócony opis projektu:

Zadanie polega na zorganizowaniu czternastu tanich wycieczek dla mieszkańców Jeleniej Góry, w tym 10 jednodniowych, 2 dwudniowe i 2 trzydniowe. Uczestnikom zapewni się transport, opiekę organizatora i przewodnika, wstępy, ubezpieczenie i poczęstunek.

Pełny opis projektu:

Wielu z nas lubi poznawać nowe miejsca, oglądać zabytki znane tylko z ekranu telewizora, poznawać historię ciekawych miejsc oraz poznać nowych znajomych. Jednak niewielu może sobie pozwolić na jedno lub kilkudniowy wyjazd i to nie tylko ze względów finansowych, ale również z braku pomysłu, samochodu, dostępu do przewodnika itp. Szczególnie na te wycieczki powinny pojechać osoby starsze i samotne, bo to one mają największy problem ze zorganizowaniem sobie czasu wolnego. Wycieczki będą zorganizowane w taki sposób, aby mogło pojechać na nie jak najwięcej mieszkańców Jeleniej Góry w związku z tym każda destynacja zostanie powtórzona przynajmniej jeden raz. Ponadto uczestnikom zapewni się przewodnika, który w ciekawy i profesjonalny sposób opowie o historii, zwyczajach i ciekawostkach danego regionu. Wycieczki jednodniowe to wycieczki po Dolnym Śląsku i sąsiednich województwach. Wycieczki dłuższe (dwu i trzydniowe) pozwolą naszym mieszkańcom zwiedzić inne regiony Polski.

Zestawienie kosztów:

1.Wycieczki jednodniowe - 1090 000.00 zł
2.Wycieczki dwudniowe - 236 000.00 zł
3.Wycieczki trzydniowe - 254 000.00 zł
4.Organizacja wycieczek, materiały i sprzęt biurowy ,obsługa księgowa zadania.20 000.00 zł

Szacowany całkowity koszt: 200 000.00 zł

Dodatkowe załączniki (o ile zostały dodane przez Wnioskodawców):

Wersja PDF projektu:

Pobierz projekt w wersji PDF

OCENA FORMALNA: POZYTYWNA

Lokalizacja na mapie: